Lasten harrasteryhmät

Ilmoittautuminen tapahtuu osoitteessa www.jasentieto.fi. Mikäli olet jo rekisteröitynyt, käytäthän ilmoittautumiseen jo aiemmin saamiasi tunnuksia.

Lisätietoja ilmoittautumisesta numerosta 0400 683 011 tai toimisto@rivoliry.fi.

Ryhmien minimikoko 10 jumppaajaa.

Muutokset mahdollisia!

KEVÄT 2021

18.1.-23.1. (ei tunteja viikolla 8)
Tällä hetkellä ryhmissä poikkeusjärjestelyjen takia pieniä muutoksia harjoitusajoissa, tarkistathan ryhmän ohjaajalta ryhmää koskevat muutokset!

* Ryhmä on suljettu kilpa-/valmennusryhmä. Uusia jumppareita otetaan kausittain mukaan valintatilaisuuden kautta tai sovitaan ohjaajan kanssa erikseen.

AKROBATIA  

Akrobatia ja cheerleading alkeet, synt. 2010-2013pe 18.00-19.30Karan koulun alasaliEmma Teperi ja Sonja Ronkainen
Alessia* synt. 2007-2013ti 18.30-20.00
su 18.00-20.00
Karan koulun alasaliEmma Teperi, Helmi Koistinen ja apuohjaaja Veera Hahtimaa
Chelone*ma 18.15-20.30
su 15.45-18.00
Karan koulun alasaliReetta-Liisa Viitanen ja Emma Teperi
AKRO kilpa*ke 18.30-20.00
pe 19.30-21.00
Karan koulun alasaliEmma Teperi, Aino Antas, Henna Miettinen ja Nana Pönni


CHEERLEADING         

Cheerleading vapaavuoro harrastajillela 14.30-15.30Karan koulun alasalivastuuvalmentaja Sini Harjula
Wicked, cheerleading alkeet 10v+, synt. 2011 ja aikaisemminke 18.30-20.00Uramon kouluvastuuvalmentaja Sonja Ronkainen, muut valmentajat Minea Kammonen ja Veera Paavola
Vivid, synt. 2008-2014to 18.00-20.00
su 11.30-13.30
Uramon kouluVastuuvalmentaja Sonja Ronkainen, muut valmentajat Sini Heikkinen ja Maria Evelä
Wild* synt. 2008-2012ti 17.00-19.00
su 10.00-12.00
Uramon kouluVastuuvalmentaja Johanna Rantanen, muut valmentajat Sonja Ronkainen ja Assi Ilmoniemi sekä apuvalmentaja Viivi Kuokkanen
Feral* synt. 2006-2009ti 17.45-19.45
su 12.00-14.00
Uramon kouluVastuuvalmentaja Tanja Rantanen, muut valmentajat Sini Harjula ja Mirja Leppänen
Fierce* synt. 2006-2009ti 16.00-18.00
to 18.00-20.00
su 10.00-12.00

Uramon koulu









Vastuuvalmentaja Mirja Leppänen, muut valmentajat Tanja Rantanen ja Johanna Rantanen
Savage* synt. 2006 ja aikaisemminti 19.00-21.00
to 19.30-21.30
su 13.00-15.00
Uramon kouluVastuuvalmentaja Mirja Leppänen, muut valmentajat Tanja Rantanen





JOUKKUEVOIMISTELU      

Joukkuevoimistelun lajitaitotunti, synt. 2008-2014to 18.00-20.00Karan koulun yläsaliRuusu Puhakka ja Sanni Autere
Helinä jr.* synt. 2009-2010ma 16.00-18.00
pe 16.30-18.30
su 16.00-18.00       
Uramon kouluRuusu Puhakka ja Sanni Autere
Helinä* synt. 2008-2010ma 16.00-18.00
pe 18.30-20.30
su 16.00-18.00
Uramon kouluRuusu Puhakka ja Sanni Autere
Helesia*, synt. 2007-2010ma 16.00-18.00 
ke 18.30-20.30
pe 16.30-18.30
su 17.00-19.00
Uramon kouluMilla Smolander, Ruusu Puhakka ja Sanni Autere
Freesia* synt. 2006-2007ke 18.30-20.30
pe 18.30-20.30
su 15.00-17.00




Uramon kouluMilla Smolander
Agalie* synt. 2004-2005ma 16.00-18.00
ke 18.30-20.30
su 14.00-16.00
Uramon kouluMeri Santanen ja Helmi Koistinen
Felia* synt. 2003 ja aikaisemminto 20.00-20.00
pe 18.30-20.30
su 14.00-16.00
to Karan koulun yläsali
pe ja su Uramon koulu
Sanni Autere


ESIVALMENNUS        

Esivalmennus Stella, synt. 2010-2015to 17.30-19.00Karan koulun alasaliMeri Santanen ja Maija Mäki sekä apuohjaajat Neela Nikander ja Emmalotta Aarnio

Esivalmennusryhmä sopii erityisesti lapsille, jotka haluavat mahdollisesti myöhemmin hakea kilpaileviin valmennusryhmiin mukaan.

CHEERTANSSI           

Cheertanssi, synt. 2007-2011pe 18.00-19.30Karan koulun yläsaliAino Antas


LASTEN JA NUORTEN PERUSRYHMÄT         

Pluto, synt. 2017-2018to 17.00-17.50Herajoen kouluCrisse Raitokoski
Luna, synt. 2015-2016to 17.55-18.55Herajoen kouluCrisse Raitokoski
Adella (ent. Hattarat), synt. 2008-2009pe 18.00-19.30Palstakatu 7-9Sanni Ahonen
Firelet joukkuevoimistelun perusryhmä, synt. 2004-2007pe 18.30-20.00Uramon kouluLotta Seitsonen ja Tiia Leino
Firelet treeniryhmä, synt. 2004-2007ke 16.30-17.30
pe 18.30-20.00
ke Palstakatu 7-9
pe Uramon koulu
Lotta Seitsonen ja Tiia Leino


FREEGYM pojille ja tytöille   

Freegym I, synt. 2008-2010to 19.00-20.00Karan koulun alasaliMaija Mäki ja Meri Santanen
Freegym II, synt. 2011-2012ti 17.30-18.30Karan koulun alasaliHelmi Koistinen, Meri Santanen ja Peppiina Hämäläinen


TELINEVOIMISTELU     

Temppujumppa I, synt. 2014-2015ti 16.45-17.45Lasitehtaan kouluMaria Lahtela ja Susanna Jaakkola
Temppujumppa II, synt. 2013-2014ti 17.45-18.45Lasitehtaan kouluMaria Lahtela ja Susanna Jaakkola
Akrobatiaa ja telinevoimistelua, synt. 2008-2012 (kaksi ryhmää)ma 16.45-18.15Karan koulun alasali ja yläsaliMarja Viitanen, Emma Teperi, Nana Pönni, Henna Miettinen ja Ella Tiukka


Kuva: Minna Karhe
Kuva: Riku Vuorensola