Yli 12-vuotiaiden ryhmät tauolla viikon 9

28.2.2021

Uusien koronarajoitusten vuoksi seuran hallitus on jälleen pohtinut lauantain 27.2. kokouksessa seuran toiminnan toteuttamista maanantaista 1.3. alkaen. 

Alle 12-vuotiaiden lasten ryhmien toiminta jatkuu hiihtolomaa edeltävien käytänteiden mukaisesti (salivuorot normaalisti, ryhmäkoot, käsihygienia). Tämä koskee seuraavia ryhmiä:
Pluto
Luna
Esivalmennusryhmä Stella
Temppujumppa I & II
Akrobatiaa ja telinevoimistelua
Helinä jr.
Vivid
Freegym II
Akrobatia ja cheerleading alkeet
Cheertanssi

Muut harraste- ja valmennusryhmät ovat tauolla viikon 9 (1.3.-7.3.) ja vastaavasti kevätkautta pidennetään viikolla. Näidenkin ryhmien kausi jatkuu 8.3. alkaen ja perjantaina 5.3. tiedotamme järjestelyistä.

Alkuviikon aikana seuran hallitus selvittää ja tarkentaa Riihimäen kaupungin antamia ohjeistuksia. Seura haluaa taata lapsille ja nuorille harrastuksen jatkumisen mahdollisimman turvallisesti ja samalla tarkoituksenmukaisesti. Tästä syystä on tärkeää selvittää ohjeistuksen yksityiskohtia.


RiVoLin hallitus