Koronaohjeistukset 8.3. alkaen

5.3.2021

Alkuviikolla Etelä-Suomen AVI ja sitä myöten myös Riihimäen kaupungin häiriötilanteiden johtoryhmä tarkensi hallituksen linjausta 12-vuotiaiden ja sitä nuorempien lasten ohjatun harrastustoiminnan järjestämisestä. Ohjeistuksessa tarkennettiin aiemmin annettua ikärajaa siten, että kaikki vuonna 2008 ja sitä myöhemmin syntyneet saavat osallistua ohjattuun harrastustoimintaan kaupungin tiloissa.

Seuran tiedotteessa (su 28.2.) aiemmin ilmoitettujen ryhmien lisäksi sisäharjoittelu kaupungin saleissa jatkuu myös seuraavilla ryhmillä: 

Wild
Freegym I
Adella
Helinä
Joukkuevoimistelun lajitaito

Näillä ryhmillä harjoittelu jatkuu maanantaista 8.3. alkaen.


Riihimäen huonontuneen tartuntatilanteen vuoksi ja nuorten terveyden takaamiseksi seuran hallitus on päätynyt siihen, että muiden harraste- ja valmennusryhmien harjoitukset jatkuvat 8.3. alkaen ulko- ja etätreenein 28.3. asti. Ryhmän oma ohjaaja/valmentaja tiedottaa ryhmäkohtaiset ohjeet.