Lasten ja nuorten liikunta

Ilmoittautuminen tapahtuu osoitteessa www.jasentieto.fi. Mikäli olet jo rekisteröitynyt, käytäthän ilmoittautumiseen jo aiemmin saamiasi tunnuksia.

Lisätietoja ilmoittautumisesta numerosta 0400 683 011 tai rivoliry@gmail.com.


Ryhmien minimikoko 10 jumppaajaa.

Muutokset mahdollisia.

HUOM! Joukkuevoimistelu, Cheerleading ja Akrobatia -ryhmät ovat suljettuja valmennus- ja kilparyhmiä. Ryhmiin voidaan ottaa uusia jumppareita erillisissä valintatilaisuuksissa, joista tiedotetaan kulloinkin erikseen.

AKROBATIA           Lisätietoja täältä               

Akrobatia 7-8vla 10.00-11.30Karan koulun alasaliAino Antas ja Emma Teperi,
apuohjaajat Henna Miettinen
ja Aleksandra Giloeva
Alessia 9-10vti 18.00-20.00
su 18.00-20.00
ti Harjunrinteen koulu
su Karan koulun alasali
Aino Antas ja Emma Teperi,
apuohjaaja Liina Koivisto
Chelonema 18.00-20.00
su 16.00-18.00
Karan koulun alasaliAino Antas ja Emma Teperi

 

CHEERLEADING                      Lisätietoja täältä

Wild 7-11vti 18.00-19.30
to 18.00-20.00
Karan koulun alasaliTanja Rantanen ja Sini Harjula,
apuohjaajat Maria Evelä, Sini Heikkinen ja
Sanni Piira
Feral 12-16vke 19.30-21.00
pe 18.00-20.30
ke Karan koulun alasali
pe Harjunrinteen koulu
Mirja Leppänen ja Johanna Rantanen,
apuohjaajat Tanja Rantanen ja Sonja Ronkainen

 

FREEGYM 7-11v pojille ja tytöille          Lisätietoja täältä

Freegym 7-11vti 18.00-19.00Lasitehtaan kouluKirsi Kiiveri ja Maria Pohjanvuori,
apuohjaaja Helmi Koistinen

 

JOUKKUEVOIMISTELU        Lisätietoja täältä

Helinä 7-8vma 17.00-19.00
la 10.00-12.00
ma Uramon koulu
la Harjunrinteen koulu
Ruusu Puhakka ja Essi Makkonen
Namut K 10-11vke 17.30-19.30
pe 17.30-19.30
su 14.30-17.00
ke Karan koulun alasali
pe ja su Uramon koulu
Milla Smolander,
apuvalmentajat Essi Makkonen
ja Ruusu Puhakka
Namut S 10-11vti 17.30-19.30
su 14.30-17.00
Uramon kouluMilla Smolander,
apuvalmentajat Essi Makkonen
ja Ruusu Puhakka
Picta 12-13vti 19.00-21.00
pe 17.00-18.30
su 10.00-12.00
Uramon kouluSonja Ruohonen,
apuvalmentaja Helmi Koistinen
Felia 14-16vma 16.00-17.30
to 16.00-17.30
pe 17.00-18.30
su 18.00-20.00

ma ja su Harjunrinteen koulu
to Karan koulun yläsali
pe Uramon koulu

Sanni Autere ja Vivi Jaatinen

 

LASTEN JA NUORTEN VOIMISTELU          Lisätietoja täältä

Luna 3-4vsu 15.15.-16.00Uramon kouluVilja Rajala ja Crisse Raitokoski,
apuohjaaja Neea Nurminen
Estrella 5-6vsu 15.45-16.30Uramon kouluVilja Rajala ja Crisse Raitokoski,
apuohjaaja Neea Nurminen
Hiput 5-6vto 17.00-18.00Uramon kouluTiia Leino,
apuohjaaja Liina Koivisto
ja Helmi Koistinen
Tuikut 5-7vsu 13.45-15.15Uramon kouluVilja Rajala
Hileet 6-7vto 18.00-19.00Uramon kouluTiia Leino,
apuohjaaja Liina Koivisto
Idinat 7-10vto 17.00-18.00Uramon kouluSirkka Ojaniemi ja Antonia Gisselberg
Hattarat 8-9vpe 17.00-18.30Karan koulun yläsaliAntonia Gisselberg,
apuohjaaja Sarah Miettinen
Popparit 10-11vma 16.30-18.00Uramon kouluLotta Seitsonen,
apuohjaaja Sarah Miettinen
Mintut 10-12v (UUSI)ke 17.00-18.00Peltosaaren kouluVilja Rajala, apuohjaaja Cecilia Ngyean
Nekut 11-12vpe 17.00-18.30Uramon kouluLotta Seitsonen,
apuohjaaja Sanni Piira
Celestia 13-18vma 19.00-20.00Uramon kouluJaana Pennala
Celena 13-18vti 16.00-17.30Uramon kouluSirkka Ojaniemi

LIIKUNTALEIKKIKOULU      Lisätietoja täältä

Liikuntaleikkikoulu I 3-4vto 17.30-18.15Herajoen kouluMinna Kurki,
apuohjaajat Inka Jormalainen ja Iida Lehkonen
Liikuntaleikkikoulu II 4-5vto 18.15-19.00Herajoen kouluMinna Kurki,
apuohjaajat Inka Jormalainen ja iida Lehkonen

TELINEVOIMISTELU                 Lisätietoja täältä

Temppujumppa 4-5vti 17.00-18.00Herajoen kouluMaria Lahtela ja Susanna Jaakkola
Temppujumppa 5-6vti 18.00-19.00Herajoen kouluMaria Lahtela ja Susanna Jaakkola
Akrobatiaa ja telinevoimisteluama
A-ryhmä 17.00-18.15
B-ryhmä 18.00-19.30
Karan koulun alasali

Marja Viitanen, Teijo Lastunen
ja Liina Koivisto,
apuohjaajat Anette Laakso ja
Laura Ikonen